Kto je bohatý?

Kto je bohatý a bohatší? Väčšina si z nás predstavuje bohatých ľudí s tučnými kontami alebo korporačné spoločnosti s tučnými kontami, krajiny s nerastným bohatstvom. 🙂 Sú oni skutočne bohatí alebo sú súčasťou chudoby. Bohatstvo nie sú len peniaze a to hovorím každému. V našej ľudskej histórii poznám iba jediného skutočného najbohatšieho človeka a v rebríčku najbohatších ľudí tohto sveta nenájdete. 

Čo je bohatstvo?

je to stav nadpriemerného uspokojovania potrieb, to znamená, že niečo vlastníte a máte ešte viac ako potrebujete. Tento stav môže nadobudnúť úplne každý na tomto svete, je to slobodná vôľa každého, či chce byť bohatý alebo nie. Si skutočne pripravený prijať bohatstvo?

Boh chce aby si bol bohatý!

Boh miluje každého, ako rodič miluje svoje deti, tak aj Boh miluje každého z nás. Tak ako rodič chce všetko dobré pre svoje dieťa, tak aj Boh chce všetko dobré pre nás. Boh dáva všetko po čom túžiš, nájde tú správnu, spravodlivú cestu k tomu čo miluješ. Boh klope na dvere, je len iba na tvojej slobodnej vôle, či mu otvoríš.

Ako na to:

  • mať vieru ako horčičné zrnko, veriť, že všetko Boh dokáže, veriť Mu a dôverovať Mu. Veriť, že si milovaný a lásku si skutočne zaslúži každý, veď sme Jeho deti.
  • byť vďačný za to všetko, čo sme dostali a získali doteraz, t.j. rodinu, zdravie, prácu, priateľov… a nehanbiť sa za to, že chceš viac. Nezabudni Boh miluje a Jeho láska nemá hranice. Všetko si zaslúžiš, zaslúžiš si Jeho lásku, aj napriek to mu, že si zhrešil. Ak ťa svedomie zaťažuje, pros o odpustenie. Boh je láskavý, je milosrdný…  BOH ŤA MILUJE!!!
  • stačí iba pozitívna modlitba, Boh počuje každú modlitbu, ktorú vyslovíš.

Môže si niekto myslieť, že to je hlúposť, že to je príliš ľahké. Keď toto si niekto pomyslí, nemiluje seba, nechce prijať bohatstvo, je to iba myšlienka, že si toto všetko a Boha nezaslúži.

Kto je skutočne najbohatší človek na svete?

Kto to asi môže byť Bill Gates, Mark Zuckeberg…? Nie, títo majú iba tučné kontá a pár myšlienok, a to môžeš byť, aj Ty o pár rokov, ale môžeš byť ešte bohatší ako sú oni.

Najbohatší človek na svete, je ten, ktorý:

  • dokáže so svojím celým bohatstvom nasýtiť celú Zem, uspokojiť potreby každého na tomto svete,
  • dokáže priniesť pokoj každej duše, pokoj do rodiny, lásku, pomoc a ochranu pre každého – mier,
  • dokáže uzdraviť všetkých málomocných na tomto svete a uzdraviť vzťahy,
  • dokáže priniesť spravodlivosť ukrivdeným, nájsť cestu nespravodlivo odsúdeným…
  • dokáže slovom – vierou, aj tie hory prenášať.

V ľudskej histórii skutočne najbohatší človek na svete je:

Ježiš Kristus – Syn Boží 

Dôvod prečo píšem za Ježišovým menom Syn Boží, je to preto, že aj Ty si Božie dieťa. Rovnako si zaslúžiš lásku akú dostával Ježiš počas života na Zemi. Boh nám poslal Ježiša pre svedectvo, že Otec Ťa miluje.

Čokolvek urobíš pre druhých, robíš to aj pre Boha a Boh Ťa tak, či onak odmení nespočítateľným bohatstvom. Keď je to len iba maličkosť, budeš iba ty a Boh svedkom vášho spoločného bohatstva. Ostatní iba povedia, ty musíš byť bohatý. 🙂 Nie všetko sú peniaze. Človek môže mať tučné konto, ak nemá Boha, je rovnako chudobný ako ostatní, ktorí sa uzatvárajú pred Bohom. Buď požehnaním pre iných.

V apokalypse tohoto sveta sa zmieňuje Biblia o Antikristovi, ktorý bude robiť takéto divy. Ak si čítal tento článok, Boh miluje každého a dovolí pokúšať Antikrista, pretože je to posledná skúška. Ak si len trošku rozumný, pochopíš, že pre Antikrista robiť takéto divy bude ľahké. Ak je to pre pokušiteľa také ľahké, je to rovnako ľahké aj pre nás. My sme rovnako Božie stvorenie ako je pokušiteľ a všetky ostatné bytosti, ktoré stvoril.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: