Lekcia: Alchýmia emocionálneho chaosu

Život je pestrý a spestril mi novou lekciou. 🙂  Prebudenie nastalo vďaka negatívnej emócie s pocitom hnevu, frustrácie a smútku.  Dlho som premýšľala ako taká samotná emócia vzniká.

Poznámka autora: Pod slovom emóciou rozumiem už nadobudnutý vonkajší prejav (slzy) vnútorného pocitu (smútku).

Takto to začalo:

INFORMÁCIA

Najprv som prijala informáciu od “priateľa”, tá informácia bola pozitívneho charakteru, ale vložená bola v nej manipulácia. Samozrejme som naivná a naletela som ako viackrát predtým – tarotová karta Blázna to vystihuje.

POCIT

Mohla by som povedať, že som mala výborný pocit, že niečo dobré, správne robím, prijala som to z vlastnej slobodnej vôle. Jednoducho človek rezonuje s informáciou – súhlasí alebo nie. Niekedy je ťažké rozoznať medzi dobrým alebo zlým pocitom, keď človek nemá ešte skúsenosť.  ALE je tu pravda, ktorá sa prejaví….

EMÓCIA

Áno…emóciou. Nemáte chuť na nič v negatívnom zmysle, v tom pozitívnom sa človek samozrejme raduje. 😉 U mňa sa prejavila po skrytých vnútorných pocitoch frustrácie, depresie a hnevu, jednoducho som začala workoutom, potrebovala som to zo seba fyzicky dostať. Ibaže tie emócie sa prenášali cezo mňa do okolia, s uvedomením, že nie je niečo v poriadku, stále niečo kričalo vo mne. Emócie odkryjú skutočný pocit, odkryjú skutočnú pravdu o vnútornom Ja.

Človek je alchymistom svojho vlastného emocionálneho chaosu

Nová myšlienka – informácia prišla, vnútornou otázkou: “Prečo a čo vyvolalo túto emóciu, pocit?”  Takže som začala pátrať po “zločincovi”, teda informácie, ktorú som prijala, skrytú manipuláciu od priateľa a našla som zároveň vlastnú naivitu. Totálna faloš priateľstva. 😀 Čo už, aj toto potrebujeme, aby sme našli svoje pravé Ja, sebaistotu, sebahodnotu a sebadôveru a v mojom prípade skutočných priateľov. A to je už lepší pocit a krajší prejav emócie. 😉 Nikdy nie je neskoro vyriešiť túto emóciu, vnútorný pocit a pozmeniť informáciu, lebo čas, vesmír nepozná, on je.

Nechcem písať, čo už bolo napísané viacerými. Nájdeme neskutočné množstvo článkov napísané o emócii, pocitoch, myšlienkach – informáciach a ich analyzovania. Toto som napísala, aj pre seba a moju naivitu, mimochodom.

Iba to zhrniem:

– je iba na nás, aké informácie budeme prijímať od iných zdrojov,

– je iba na nás, aký postoj zaujmeme k vlastnému pocitu, rezonancia /Rozhodujem sa tak, ako to cítim?/

– je iba na nás, ako príjmeme skutočnú pravdu o nás, našich pocitoch, ktorá sa prejaví už emóciou.

Jediný, kto si ubližuje alebo prináša šťastie si iba TY a vesmír ťa iba podporuje vo všetkom, pre čo sa rozhodneš a čo si vyberieš, vesmír rezonuje s Tebou. Buď úprimný k svojim emóciam a pocitom, buď úprimný sám k sebe, k svojmu Ja.

Som vďačná emócii, že mi prejaví skutočnú pravdu o mne a o pravom Ja,

som vďačná pocitu, aj keď niekedy je to iba okamih, ktorý rozhodne o mojom šťastí, ale nie je sa čoho obávať, pretože emócia ukáže pravdu, aj duseného pocitu,

som vďačná rôznym informácia pozitívnym alebo negatívnym, pretože na základe nich rastiem,  vytváram vlastný jedinečný príbeh – dobrodružstvo života slobodnej cesty.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: