Utláčanie (ne)náboženskej slobody

UtláčanieKaždý z nás sa narodí do rodiny, ktorá je veriaca a verí v Boha a zase niektorí sa narodia do rodiny ateistov, ktorí neveria v Boha. 🙂 Nedávno som sledovala jednu reláciu s kamarátom, ktorý pochádza z Afganistanu a sleduje tak správy z vlastnej krajiny. Počas relácie mi povedal: “Nemám rád vojnu.” A kto ju má rád, že? Nezmyselný a nekonečný boj o niečo, čo aj tak v jeden deň každý z nás všetko stratí.  Počas tej relácie som pochopila, prečo je neznášanlivosť medzi náboženstvami a ateistami.

Nenávisť medzi veriacimi

Dvaja bratia obdržali list od miestnej mafie, že ak nezaplatia veľkú sumu peňazí a neprestanú spolupracovať s kresťanmi a židmi, tak si nájdu ich, aj ich rodiny.

Nenávisť medzi náboženstvami vznikajú:

  • vyhrážaním sa iných skupín,
  • písané sväté knihy /Biblia, Korán, Bhagavad gita…/ v každej knihe nájdete aspoň jeden verš odpor voči iným náboženstvám alebo ateistom/neveriacim
  • strach o stratu a zániku vlastnej viery/náboženstva, boj o moc
  • presadením vlastného náboženstva za jediné ako pravé
  • a iné faktory, ktoré vytvárajú ako zámienku na boj a nenávisť voči náboženstvu – neľudskosť

O niečo neskôr ma zaskočila úplne nová správa, o ktorej asi ani netušíte, pretože nedočítate sa to v našich novinách alebo správach.

Nenávisť medzi ateistami/neveriacimi

Zatiaľ čo ateista pomáha veriacemu postaviť sa na nohy, tak na druhej strane ateisti v Južnej Afrike bojujú proti čarodejníctvu. Novodobá inkvizícia nie zo strany cirkvi, ale od ateistov.

Je skutočne pravda, že neveriaci neverí v niečo nadprirodzené, v niečo Vyššie, keď buď proti tomu bojuje alebo tomu pomáha?

V skutočnosti utláčanie a nenávisť voči náboženstvám a ateistom je iba obyčajnou zámienkou k vydobeniu a k presadeniu názorov a moci jednotlivca alebo danej skupiny, ktorá preniká až do fanatizmu, čo spôsobuje deštrukciu slobodnej vôle jednotlivca. Potom prichádza prenasledovanie jednotlivca v to, čo verí/neverí. 🙂

Ak je jednotlivec prenasledovaný, to znamená:

  • že je jediný zo skupiny, ktorí nestratil slobodnú vôľu, ktorá mu bola daná už od narodenia
  • že sa prejavil strach fanatizovanej skupiny poukázaním na ich slabosti
  • že priťahuje fanatikov k niečomu čo poznali, ale zabudli na to, a to na samotnú SLOBODU. 😉
  • že našiel to pravé  náboženstvo.

Ak chcete nájsť na tejto zemi pravé náboženstvo, hľadajte také, ktoré nevychádza dobre so svetom. Náboženstvo, ktoré vychádza dobre so svetom a svet ho prijíma, je svetské. To, ktoré so svetom dobre nevychádza, pochádza z iného sveta, čo znamená, že je božské. (Fulton J. Sheen)

Našťastie Boh nám zanechal slobodnú vôľu rozhodnúť sa pre vieru alebo ateizmus; rovnako vybrať si duchovnú cestu, po ktorej chceme kráčať, ale určite sa to nedá naraz so všetkými. A preto vo svätých knihách nachádzame rôzne verše odporu voči iným náboženstvám a smerom.

cesta

Všetci môžeme kedykoľvek rozhodnúť sa, ktorý smer si vyberieme. Stretla som moslima, ktorý prestúpil do kresťanstva, stretla som kresťana, ktorý prestúpil do sekty, stretla som ateistu, ktorý prestúpil do budhizmu. Všetci sa zhodli v tom, že spoznávajú tým viac Boha/Univerzum. A teraz stretávam rôzne náboženstvá na jednom mieste, ibaže nepozeráme sa na to, či je niekto veriaci alebo neveriaci, ale vidíme iba to jediné, a to je okamih s Bohom/Univerzom.

Verím, že raz dokáže ľudstvo skrotiť démona nenávisti, a tak zvíťaziť nad nezmyselným utláčaním.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: