(Ne)priaznivé štatistiky

štatistikaPrebudím sa do krásneho rána a prvé čo počujem od známej, sú nepriaznivé správy o rôznych štatistikách o Slovensku. Po každom takomto oznámení vidím v jej očiach sklamanie, ako nás nejaký inštitút ponižuje pred ostatnými krajinami. Viem, že na Slovensku nie je ľahké žiť, človek niekedy musí bojovať o prežitie. Aj keď západná časť Slovenska si myslí, že sú na tom lepšie ako ostatné kraje na Slovensku, možno si raz uvedomia, že sú na tom rovnako ako ostatné kraje na Slovensku, nehovoriac o dlhoch. Nevyrovnajú sa životnou úrovňou ostatných západných krajín. To je skutočne pravda. A preto, tento článok venujem všetkým tým, ktorí sú sklamaní z štatistík inštitúcii, pretože zahraniční ľudia dokazujú iné výsledky. 😉

Všetky tieto štatistiky od rôznych inštitúcii sú iba psychologickou hračkou na vytiahnutie rôznych informácii z rôznych zdrojov, ako sú aj bežní občania. Je samozrejme, že na tieto štatistiky budú reagovať tí, ktorí dosiahli nepriaznivé výsledky ako tí, ktorí majú priaznivé výsledky. V podstate krajiny, ktoré dosiahli priaznivé výsledky, túto štatistiku ignorujú, povedia si fajn a idú ďalej. Nemajú zaťažené ego, ale naopak pohladené ego nejakou inštitúciou. 😀

Štatistiky inštitúciami

Štatistiky inštitúciami sú vypracované “profesionálnymi” ľuďmi, ktorí vidia iba knihu, noviny a čísla, ktoré sú iba zaznamenávané na papieri. Čo znamená, že papier všetko znesie, aj klamstvo a nepravdivé skutočnosti = pravdepodobnosť = predpoklady. 🙂

Čo je vlastne štatistika?

Štatistika je veda založená na využívaní empirických (t. j. založených na skúsenostiach) dát. Svoje výsledky zo skúmania dát vyjadruje v číselnej forme. Je založená na matematickej štatistike, ktorá je vetvou aplikovanej matematiky.

V teórii štatistiky sú náhodnosť a neurčitosť modelované pomocou teórie pravdepodobnosti.

Štatistiky sú iba predpoklady zostavené inštitúciou, ktorá nevie vám 100% zaručiť za skutočnosť a pravdivosť zostavených vlastných výsledkov.

Na čo slúži štatistika?

To každý určite pozná, na odsudzovanie, porovnávanie, prehľad nepravdivých údajov a pre tých, ktorí vidia iba papier, a keď majú vyhotovenú tabuľku, tak sa potľapkajú po pleci, akú výbornú prácu urobili. 😀 Preto musím ich pochváliť za prácu, ktorú vykonávajú,  pretože vďaka nim si uvedomujem, že nežijem v ilúzii, ale vidím skutočnosť na cestách svetom. Možno si všimnete, že všetky tieto štatistiky sú vytvárané na majetku, spokojnosti, šťastí založené na finančných hodnotách.

Prečo Slovensko konfiguruje na posledných miestach v štatistikách?

Je to prosté, pretože tieto inštitúcie, ktoré vystavujú štatistiky, nevytvorili štatistiku, v ktorej by sme boli na prvom mieste, pretože tieto hodnoty, ktoré má Slovensko sú nemerateľné číslami a rôznymi dátami. 😉 Sme krajina, ktorá búra všetky tieto nezmyselné štatistiky.

Pravdivý príbeh, pravdivý údaj

To, že Slováci sú pracovití, úspešní, múdri a šikovní ľudia, niet pochýb. Všetci tí, ktorí pochádzajú zo Slovenska dokazujú iné výsledky ako sú v štatistikách. Nehovorím o tom, že o úspechu Slovákov sa v správach určite nedočkáte a nedočítate. 😕 Tým, že cestujem po svete, tak sa stretávam s rôznymi ľuďmi  z rôznych krajín a v jednej krajine s najvyššou životnou úrovňou sa ma pýtajú, citujem: “To sú všetci Slováci takí šikovní?”Áno, to SME.  😎 Je iba na vás ako sa necháte ovplyvniť ilúziou nejakých štatistík od inštitúcii, alebo začnete vnímať pravdu, skutočnosť, ktorá sa nedá zmerať štatistikou.

Aj keď nemáme vytvorené priaznivé podmienky založené na finančných hodnotách, ale jednu a tú najvyššiu vzácnu hodnotu predsa máme a ňou je SLOBODA.

Poznám tri druhy klamstva. Veľké klamstvo, malé klamstvo a štatistika. (George Bernard Shaw)

A pravda je taká, že na základe tohto klamstva je založená budúcnosť našej krajiny, nie je to až také smutné, ale skôr tragické.

Sme chudobní?

Nie, nie SME. Sme bohatí duchom, to dokazuje našu múdrosť. 🙂

“Nepokúšaj sa vlastniť veci, pretože veci nie je možné skutočne vlastniť. Len sa ubezpeč, že nevlastnia  oni teba. Potom budeš pánom tvorstva”

“To, či sme bohatí alebo chudobní, nespočíva v tom, koľko máme peňazí, majetku, ale v tom, či sa vieme tešiť.”

“Niet väčšej radosti, ako nemať príčinu niečo ľutovať, niet väčšieho bohatstva, ako byť spokojný s tým, čo človek má.”

Anthony de Mello

A toto je odkaz pre všetky inštitúcie, ktoré vytvárajú klamstvo – štatistiky:

“Nikto nezníži majestátnosť Niagarských vodopádov tým, že do nich napľuje.” Anthony de Mello

Reklamy

Jedna odpoveď

 1. Vierka
  Veľmi sa mi páči, ako si to pekne napísala – aj skusenosti, aj vyjadrenia iných … napr. “Poznám tri druhy klamstva. Veľké klamstvo, malé klamstvo a štatistika.” (George Bernard Shaw)

  To vystihol 🙂

  Ale zvlášť tvoja skusenosť ma oslovila, lebo tiež to zažívam. Mne ked sa to stane, tak si poviem, že mňa sa nikto nepýtal 🙂 a koľkí sú takí, ktorých sa nepýtali ?!

  Alebo štatistiky v politike sú také nepravdepodobné, že potom niet divu, prečo ľudia dávajú svoje “hlasy” nesprávnym ľudom. Urobia prieskum na miestach kde je väčšina pro-orientovaných v ich prospech strany a aj ked povedia, kde konali štatistiku, predsa verejnosť nevníma pomer opýtaných, ale už len výsledok, ktorý z pochopiteľných dôvodov ich presviedča, aby hlasovali za nich.

  Lenže to je zavadzajúce do omylu a nesprávneho rozhodnutia práve pre tých, ktorí nemaju jasno pre koho sa správne rozhodnúť

  Tiež som rád, že na slovákov sa dívaš pozitívne a nedávaš prednosť spomínaným štatistikám.

  Prajem Ti veľa úspechu, nech sa ti darí nadalej všade tam, kde budeš…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: