Osud

V poslednom čase som sa stretávala so slovíčkami osud, bremeno a zodpovednosť. Duchovné nadšenie sa prehlbovalo od čias, kedy som bola presvedčená, že osud je možné zmeniť. S týmto presvedčením som dlho žila, očakávala som, že sa všetko zmení, ak zasiahnem do osudu. Je to výborný pocit mať osud vo vlastných rukách, ale netrvalo dlho, kým sa toto presvedčenie a pocit zmenili pri novom uhle pohľadu na maličkú časť poznania osudu. Po čase nastali nové vízie s rovnakým cieľom, ako to, čo som držala dlho pevne v rukách. Osud sa transformoval na iný časový úsek nášho vnímania času a cieľ osudu zostal rovnaký. Nakoniec som zistila, že osud dokážeme zmeniť iba čiastočne, nedokážeme utiecť pred ním, iba ho prijať s nekonečným množstvom možností a cieľ osudu oddialiť na iný čas. Prínosom presunutia osudu na iný čas v pozemskom živote, je iba naše vnímanie na to, že zostalo nám „viac času“ na rozširovanie a zdokonaľovanie nášho vedomia, vedenia, duchovného života a vedomostí.

Na túto tému som sa pýtala aj archanjelov. 🙂

Archanjel Gabriel, 21.10.2011

Osud je cesta, ktorú ste si vybrali predtým ako ste sa narodili.

Môžeme zmeniť osud?

Áno, podobne ako s myšlienkami, ktoré si tvoríte vy sami. Duša je prebudená do života a jej cesta určuje smer. Každý kto kráča po tejto ceste, má veľa možnosti zmeniť smer cesty. Podstata a cieľ cesty spočíva v samotnej ceste.

Je to manipulácia osudu, ak chcem zmeniť osud?

Nie, nie je. 🙂 Manipulácia osudu, by nastala v tom prípade, ak by si si pamätala aký osud si si vybrala. Vedome by si musela meniť smer cesty, lenže ty konáš nevedome na ceste. Cesty sa stretávajú, a tak vzniká synchronicita.

Nakoľko ovplyvňujeme cestu, keď ju chceme prijať takú aká je, alebo ju nechceme vôbec prijať.

Neovplyvňujete ju, vy po nej kráčate. Rozdiel je v tom, či ju dokážete prijať so všetkým s čím sa na tejto ceste stretnete, alebo nie. Ste vždy tam, kde máte byť. Láska a Svetlo je všade, stačí otvoriť oči. Nekúpiš si belasú oblohu, lásku, pretože sú všade, nepotrebuješ kupovať niečo, čo je. Ľudí trápi pocit nedostatku, chcú to zmeniť, ale nedokážu prijať tento pocit nedostatku a o to viac sa bránia ceste a stagnujú. Človek sa zameral iba na ten nedostatok, a tak mu unikajú nové príležitosti i nové možnosti. Nepotrebujete riešiť nedostatok, tento nedostatok sa nahradí s niečim novým.

Iba tak samo? 😯

Áno, je to podľa teba hlúposť? 🙂

Podľa mňa áno, ak potrebujem niečo opraviť, alebo chcem niečo zmeniť, musím konať.

Keď chceš niečo opraviť, zmeniť je tvoje rozhodnutie – prijala si osud, ale ešte stále si zameraná na ten nedostatok. Medzitým sa už vytvorili nové možnosti, príležitosti, ktoré tento nedostatok už dávno vyriešili. Nesústreďuj sa na nedostatok, ale otvor oči a sústreď sa na nové možnosti a príležitosti. Pocit nedostatku vychádza z toho, že na tom lipneš.

Ďakujem ti Gabriel za tento rozhovor. 😉

Ďakujem aj ja za tvoju pozornosť. 🙂

„Premena nie je výsledkom toho, že niečo urobíme, ale toho, že sa niečoho zbavíme.“

„Fenomenálny svet je miesto, kde sa staré veci lámu a nové sa neustále rodia. Priľnutie k starému bráni zrod nového. Pripútanie sa takto odporuje prirodzenému pohybu vesmíru. Aj keď staré nádherné a dobré, nemôže zostať presne také, ako je. Musíme sa vyhýbať fixovaniu sa na staré formy vecí.“

„Všetky veci sa menia a nič netrvá. No hoci sa predmet poznania mení, samo poznanie trvá stále.“

„Každý, kto po niečom túži, túži po tom, čo nemá a čím nie je, teda po tom, čoho má nedostatok. Práve to sa stáva predmetom jeho túžby a lásky.“

Spomínam si ako Lao´c nazval meditáciu wei-wu-wei, konanie bez konania, z toho podľa mňa vyplýva, že dokážeme meditovať aj 24 hodín, ak sa necháme unášať osudom, konáme bez konania. 🙂

Reklamy

5 komentárov

 1. Práve som si o osude čítala v knihe Vo svetle pravdy od Abdurshina. Pekne to Gabriel vyjadril. 😉

 2. Osud,osud………….nieje to skor cesta ktorú si zvolíme a na ktorej sme s láskou vedený????Niekedy sa nám to zdá až priťažké zdolaváť a ísť po tej NAŠEJ ceste………….mali by sme si uvedomiť,že našich rodičov sme si vybrali,svojich partnerov vyvolili.Prečo život neberieme ako obrovské Vianoce v ktorích dávame všetko to najlepšie,lebo tam hore záleží len na tých pocitoch iných na tej energii dobra čo z našej cesty vznikne……Ak chceme dať svojim rodičom darček ktorý urobí ich život ľahším,tam im pomáhajme a majme ich radi,ak chceme súrodencovi urobiť radosť,tak mu ju robme stále,ak chceme aby boli naše deti šťastné,tak ich bavme a zahňujme LÁSKOU.Nedajme im iba luxusnú či trendovú hračku,ale naučme ich hrať sa s ňou a potom nebude treba aby sme riešili minulé životy a klamli Boha i seba,že to nezvládneme.Treba to brať http://www.youtube.com/watch?v=Dlqi94mlvoA Pozorne počúvaj slová,povedia viac…………. Pokojný večer.R

  • Niektorí nevedia, čo sú to Vianoce, pretože ich neoslavujú – nepovažujú ich za sviatok, aj takí ľudia sú na tejto Zemi a mám ich veľmi rada.
   Niekedy chceme dávať niečo, čo už ten druhý má a môže dar od nás odmietnuť, teda to neprijať. Ak niečo chcem dať – je vyjadrením, že niečoho mám nedostatok, alebo dávam niečo, čo som sama nedostala, čo mi chýba v živote a viem, že je to “dobré”. To dobré dávam do úvodzoviek, pretože to, čo podľa mňa je dobré, nemusí byť dobré aj pre toho druhého, ktorého chcem obdariť.
   Možno zo slušnosti ti povie: “Ďakujem”, ale prijal ten dar aj srdcom? – to je už neúprimnosť.
   Milovať svojho Pána, aj svojho blížneho i nepriateľa, nie je len o darovaní, ale aj o prijatí takých akí sú, je to o prijatí cesty a všetkého s čím sa na tejto ceste stretneme.
   Lásku nepotrebujeme dávať, ona už je, z lásky sme stvorení.
   A čo sa týka materiálneho sveta: “Niekedy je menej viac.” 🙂

 3. Tie Vianoce sú aba alegória,prirovnanie k niečomu.Viac-menej každé náboženstvo či kultúra má niečo podobné ako u nás Vianoce,lebo obdarovávame,len je to inokedy.Ja som tým myslel,nech niečo zo seba dáme každý deň,každý deň nech niečo darujeme zo seba a urobíme iným radosť,nech nazabúdame na svoje deti a tak…………..Pohodový zvyšok dňa.R

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: