AURA a jemnohmotné telá

Každá bytosť, každý kúsok na tejto Zemi a vo vesmíre obsahuje vlastnú energiu. Fyzikálny zákon tvrdí, že energia sa nikdy nestráca, iba sa premieňa na iné formy. Okolo materiálneho tela pôsobí sila, ktorá sa skladá zo zložitej sústavy energií, bez ktorej by fyzické telo nemohlo existovať. Tak ako vesmír má svoju sústavu nekonečnú a nestálu, tak aj naša energia pozostáva z energetickej sústavy, ktorá obsahuje tri základné prvky:

 • jemnohmotné telá (energetické polia)
 • čakry (energetické centrá)
 • nádí (energetické kanály)

Jemnohmotné telá

Jemnohmotné telá (energetické polia) rozlišujeme na:

 • éterické telo
 • emocionálne (astrálne telo)
 • mentálne telo
 • duchovné (príčinné, kauzálne telo)

Každé jedno z jemnohmotného tela má svoju základnú vibračnú frekvenciu.Všetky jemnohmotné telá sú spojené vláknom energie – striebornou šnúrou, ktorá vychádza buď zo srdcovej čakry, čelovej čakry, alebo zo zátylu. Aj jemnohmotné telá sú iba obaly, v ktorých sa vyvíja naše vedomie.

Éterické telo má dve hlavné funkcie:

 1. funkcia: pri každej inkarnácie je stvorená k udržaniu fyzického tela, ako nositeľ životnej energie a rozkladá sa behom 3 – 5 dní po jeho smrti.
 2. funkcia: je spojovacím článkom medzi astrálnym telom a fyzickým telom

Éterické telo je pre telesný organizmus darcom tepla, nositeľom tvoriacej životnej síly, ktorou ako akumulátor privádza neustále k fyzickému telu. Éterickým telom prebiehajú tisícky neviditeľných vlákien, ktoré privádzajú kozmickú energiu fyzickému telu ako prúd života. Éterické telo žiari nielen cez čakry, ale najmä cez póry. Jeho vláskovité vlákna presahujú cca o 5 cm fyzické telo a tvorí okolo neho ochranný plášť. Ak u človek pretrvávajú negatívne myšlienky dlhší čas, tak tieto negatívne myšlienky pôsobia na éterické telo, napadajú a oslabujú ho. Tieto zranenia sa veľakrát prenášajú na fyzické telo ako bolesti, ktorých príčinu nemôže zistiť ani lekár. Éterické telo chráni pred negatívnym vonkajším vplyvom. Dôvody ochorenia spočívajú v negatívnych myšlienkach, v nespokojnosti, obavách alebo nesprávnych želaniach. Tak vzniká nerovnováha v éterickom tele a vonkajšie vyžarovanie vykazuje slabé miesta. Človek je viac náchylný k ochoreniam a ľahko môže prijímať aj baktérie z vonkajšieho prostredia.

Aby mohlo éterické telo vystúpiť, rozdeľuje sa na dve časti. Jedna časť vystupuje vľavo, druhá vpravo. Základ je v polarite – ako prvá strana vždy vystupuje strana pólu plus, elektrická, ktorá vytiahne stranu mínus – magnetickú za sebou a neskôr sa opäť spoja. Väčšinou sa to stáva prostredníctvom meditácie.

Emocionálne/Astrálne/ telo má rovnakú veľkosť a tvar ako fyzické telo, je nositeľom citov, emócií a charakterových vlastností. City, emócie, ktoré prebiehajú u človeka sú vyžarované formou energie z astrálneho tela do aury duše, čiastočne pórmi alebo prúdi cez čakry dlaní do aury. Povahové vlastnosti a vlohy tvoria základné farby aury. Tvorivosť a duchovná aktivita zväčšujú auru. Čím viac sa vyvíja naše vedomie, tým jasnejšie a priehľadnejšie žiaria farby. Frekvencie nami vysielaných energií priťahujú rovnaké frekvencie z okolia a zlučujú sa s nimi. Ak je človek ovládaný počas dňa nižším vedomím, tak vystupujúce astrálne vedomie pocíti bolesť, keď prechádza cez cudziu vibračnú astrálnu auru.

Úmyselné astrálne cesty sú možné, iba vtedy ak istá jemnohmotná tkáň v éterickom tele sa stane priechodnou následkom vývoja vedomia. Táto tkáň je ako jemnohmotný filter, ktorý zabezpečuje, aby prúdy energie astrálneho tela neprúdili nadmerne, ale podľa vývoja vedomia do fyzického tela.

Mentálne telo je nositeľom našich myšlienok, predstáv… Najkrajšie mentálne telo majú ľudia, ktorí hľadajú Božiu pravdu.Pozitívne myšlienky povzbudzujú náš vývoj, temné myšlienky iba brzdia. 😕 Veľa duševných vedomí z vyšších astrálnych sfér sa snažia ožiariť mentálne telo, pričom u ľudí spôsobuje, že intuícia a rozumové myslenie sa zbližujú. Počúvaním vlastného vnútorného hlasu a presadí sa vyššie vyvinuté vedomie duše, vymaže sa na jednej strane menej vyvinuté vedomie a na druhej strane lepšie vyvinuté vedomie ľahko prenikne k rozumu. Čisté myšlienkové energie v mentálnom tele spôsobuje, že sme stále schopnejší pozdvihnúť nad sebectvom a tak vyžarovať lásku k blížnemu. U vyššie vyvinutého človeka sa v jemnohmotnom tele vytvára zlatožltá priehľadná korunka tak, ako to môžeme vidieť na obrazoch u svätcoch. Najvyšší stupeň vývoja mentálneho tela sa dosiahne, keď sa stane zrkadlom duchovného tela. Človek dosiahol múdrosť a dokáže žiť iba zo svojho vyššieho „Ja“.

Pravidelné meditácie pomáhajú premeniť obavy v dôveru vo vyššom vedení a jasné myslenie. Meditácia vytvára pozitívne vibračné pole v mentálnej oblasti – uvoľňuje nahromadené energie.

Duchovné telo je ako energetické centrum vyžarovaný z vlnovitých žiariacich vlákien a jemných žiarivých farieb. Pri pokročilejšiemu štádiu vedomia sa toto telo zväčšuje a priberá na objemu, z vajcovitého tvaru sa stáva kruhovitý. Istým spôsobom cez nadobúdania vedomia prechádza kozmická energia , ktorá sa napája na universálny svet. Vo vnútri duchovného tela sa nachádzajú čakry, z toho tvoria sedem základné čakry. Čakry sú to kozmické praenergie, sajú jemný éter, ktorý potom prechádza jemnohmotnými oblasťami mentálneho, astrálneho a éterickeho tela až k hmotnému telu. Prostredníctvom duchovného tela prežívame vnútornú jednotu so všetkými živými tvormi. Duchovné telo je nesmrteľná božská časť v nás.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Ďalší súvisiaci článok: Zafarbenie aury a posadnutosť aury

Predošlí súvisiaci článok: Energia = duša

Reklamy

4 komentáre

 1. Veľmi dobre spracované… 😛

 2. ano krasny clanok 🙂

 3. Ďakujem, pracujem na ďalšom. 🙂

 4. […] súvisiaci článok: AURA a jemnohmotné telá Like this:LikeBe the first to like this […]

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: