Bláznovstvo

Keď sa Majstra pýtali na jeho osvietenie, vždy mlčal, hoci žiaci skúšali všetko možné, aby ho primäli hovoriť.

Na túto tému sa dozvedeli len to, čo Majster raz povedal svojmu najmladšiemu synovi, ktorý chcel vedieť, ako sa jeho otec cítil, keď sa stal osvieteným. Odpoveď znela: “Ako blázon.”

Keď sa chlapec spýtal prečo, Majster odpovedal: “Vieš, syn môj, bolo to tak, akoby si vynaložil obrovské úsilie, aby si sa dostal do domu – vyliezol by si po rebríku a rozbil okno – a potom by si zistil, že dvere boli otvorené.”

Zdroj: Anthony de Mello – Minúta múdrosti

Reklamy

4 komentáre

  1. hahhahaha tak na tomto som sa zasmiala naozaj dobre hahhahah

  2. hm, mne sa ten príbeh síce páči, ale ….

    znie mi to tak smutno, tak mierne rozhnevane, … ale bláznnovi, pravému bláznovi je predsa jedno ako sa dostal do domu ….
    teda na koniec príbehu by sa mmi hodil tento dodatok …. cítil som sa ako blázon 🙂 …. vieš syn môj ….. a potom by zistil, že dvere boli otvorené 😀 a mne to bolo jedno, pretože som presne ako ten blázon … 😀

    • autor do príbehu vložil všetky emócie, ktoré prežíval až do konečného zistenia bláznovstva. 😀 Je lepšie byť bláznom, ako celý život byť vážnym. 🙂

  3. nepochopili ste mnohí sme slepí nevidíme dvere, preto je svet taký aký je, pretože ľudia sú slepí nevidia alebo nechcú vidieť dvere, do lepšieho sveta, pritom dvere sú otvorené a keď sa nájde človek ktorý objaví tie dvere alebo mysel objaví svetlo ako ten osvietený, tak je mnokrát vyhlásený za blázna, ako keby ešte nepatril na tento svet ktorý nie je akosi pripravený . Všetko záleží od nás ako dokážeme nájsť to svetlo, tie dvere a nebáť sa otvoriť….

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: