Pozitívne vs. Negatívne myslenie

Žijeme v dobe, kedy náš duchovný rast začína napredovať a tajomstvá odkrývať.  Možno ste videli dokumentárny film The Secret (Tajomstvo) – to na čo myslíte sa vám vráti viacnásobne. Cez deň nám prebehnú mysľou milióny myšlienok, ktoré vysielame do vesmíru a ako bumerang sa nám vrátia naspäť.

Skutočne je to tak?

Aj keď žijeme v duálnom svete, vesmír to nepozná. Vesmír pozná iba energiu a jej vibrácie. Počas dňa môžem myslieť iba pozitívne, ale stav sa nemení a to pozitívne neprichádza ani po roku. Do života prichádza čoraz viac negatívneho. Po pravde nie je to samotná myšlienka, ktorá mení náš stav, ale vibrácia našej energie, ktorú vysielame do okolia a do vesmíru. To ako sa cítime, tak aj vysielame. Keď som si pozrela The Secret, cítila som nádej. Nádej to bol iba začiatok tohto procesu zmeny v živote, čím zmenila, aj vibrácie mojej energie. Nastali dni plných pozitívnych zmien v živote a na tú pozitivitu som si zvykla, považovala som to za samozrejmosť.  Všetko bolo pekné, až na jeden okamih. Nepotrebovala som rásť a vyvíjať  sa v akomkoľvek smere, mala som všetko čo som potrebovala. Tento pozitívny svet sa mi zrútil ako mihnutím čarovného prútika. Znovu prišlo negatívne obdobie, aj keď som sa snažila pozitívne myslieť.

Na internete som začala vyhľadávať ľudí, ktorí sa podobne cítia, až som narazila na jeden krátky článok: “Prečo nenávidím Svet.” Bolo to strašne negatívne napísané, v tom som si uvedomila, že niekto je na tom horšie ako som ja. Nakoniec som prijala túto negatívnu energiu a začala som s ňou pracovať. Snažila som sa vyťažiť z nej maximum to dobré a stalo sa.  Všetkého veľa, škodí a uvedomila som si, že aj to negatívne, je na niečo dobré.

Pamätám si na kamarátky, ktoré mi hovorili, že jedna z kamarátiek sa  úplne zmenila. Už sa s ňou ani nestretávali, ani nechceli s ňou rozprávať. Mala negatívne myslenie a ťahala energiu z ostatných. Prekvapilo ma to, čo som počula. Trvala som na stretnutí s tou kámoškou a naozaj bola negatívna. Všetko pozitívne rýchlo poprela, už som mala pocit, že nenájdeme spoločnú reč.  Tak som sa jej opýtala na hobby. Čo bola výhra na spoločnú reč. Prekvapila ma, že sa zaoberá tiež s ezoterikou a rada vykladá tarot. Navštevuje rôzne kurzy a tak sme klebetili… 🙂 Po niekoľkých minútach som cítila rovnováhu medzi nami a konečne sa začala, aj usmievať. Pozitívne myslenie je potrebné, keď sa človek dostane do nešťastia. Ak rozptýlime strachy, v človeku sa upevňuje nádej a mobilizuje svoju vôľu. V nešťastí sme si všetci rovní. Negatívne mysliaci človek, nepotrebuje počúvať naše  pozitívne rečičky, lebo je zvyknutý z diery vyliezť hore sám.

Ak sa nám nedarí, ešte neznamená, že sa nám to nepodarí. Príkladom sú aj vedci, skúmajú a zaoberajú sa rôznymi výskumami. Keď sa im niečo nepodarí, hľadajú od začiatku chybu, kde nastala a snažia sa ju opraviť, aby mohli ďalej pokračovať. Ich výskum síce trvá roky, ale sú hrdí na svoj konečný výsledok, pretože bola to iba ich práca a vynaložili do toho celé  svoje úsilie a svoju trpezlivosť.

Od anjelov, mi boli dané tieto slová:

“Najprv pomôž sebe. Keď sa stratíš, ako chceš pomôcť ostatným?”

Majú pravdu, najprv treba začať od seba, pretože iba pozitívne myslenie  nič nerieši, vytvára klam o mojom pozitívnom postoji k sebe a k iným. Preto viem, nech sú vysielané akékoľvek myšlienky do okolia a vesmíru, všetko je iba pre naše dobro, pre ďalší vývoj a duchovný rast. Nezáleží na tom aké sú myšlienky, alebo vibrácie, všetko je to energia, je iba na nás ako s ňou správne vynaložíme pre náš rast. Je to iba o prijatí akejkoľvek energie.

Reklamy

3 komentáre

  1. ” Negatívne mysliaci človek, nepotrebuje počúvať naše pozitívne rečičky, lebo je zvyknutý z diery vyliezť hore sám.”

    “(…) najprv treba začať od seba, pretože iba pozitívne myslenie nič nerieši, vytvára klam o mojom pozitívnom postoji k sebe a k iným.”

    No, hurá!! Zdá sa, že ti svitlo… 😉
    “Pozitívne myslenie” je jedným vo svete dnešnej povrchnej ezoteriky veľmi populárnym pojmom, no žiaľ častokrát vedie k vytvoreniu si ilúzií o svojej vlastnej pozitivite. Okrem toho, že jedinci, ktorí sa ho snažia umelo aplikovať končia tak, že iba poprú svoje negatívne myslenie (to sa však nestratí, len presunie do sféry nevedomia), navyše nadobúdajú pocit (ktorý pred sebou radi skryjú) o vlastnej nadradenosti nad tými, čo ešte pozitívne nemyslia…

    Ako si si sama zažila, človeku, ktorý je nešťastný, nepomôže, keď mu budeme tlačiť do hlavy kaleráby, že by mal byť šťastný a myslieť pozitívne. To, čo takému človeku pomôže, je porozumenie, pochopenie, prijatie či zdieľanie jeho vnútorného utrpenia…

  2. jj Väčšinou potrebujeme nakopnúť naozaj silno aby sme pochopili že v mori utrpenia si veľmi nezaplávame. A tak to čo je zlé sa musí na dobré obrátiť ale nikdy sa to nedeje samovoľne. Musíš na to vynaložit určitú energiu. Tá je ti “požičiavaná” skrze dobro ktoré konáš. Keď konáš dobro, tvoj úsmev na tvári sa ti vyčarí už len vtedy ked TY ho niekomu vyčaríš na tvári. A to je predsa také jednoduché :).. časom sa budeš už iba usmievať a zloba sa stratí sama. Síce tvoje ego bude asi silno bojovať ale cestu poznáš to je základ. A ak poznáš cestu nemôžeš z nej zísť. Môžeš sa iba zastaviť a privoňať k ostatným radostiam bežného života,ale stále si na ceste a vieš kam máš ísť. Mysli na to 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: